Cheesecake s ovocem

Nebeská slast...

16 srpna, 2016

Nevím, zda tento dort mohu s čistým svědomím nazvat cheesecakem, není totiž pouze ze sýru, ale i z jiných mléčných výrobků. Tak či tak, je vynikající! Velký úspěch sklízí i proto, že není příliš sladký. Potěšíte s ním klidně i narozeninového oslavence. Příprava není složitá, zato výsledek ohromí každého!

♥ Určitě použijte rozevírací dortovou formu, jinak se vám bude tento skvělý dezert opravdu špatně porcovat.

 

 

CHEESECAKE S OVOCEM

Doba přípravy: 10 min. + 30 min.tuhnutí korpusu + chlazení přes noc + 15 min. dokončení


Co potřebujete na velkou dortovou formu:

KORPUS

2 balení klasických kakaových sušenek Bebe nebo kombinace Fior di Cacao a Novellini z Lidlu (když jsou italské dny)
(používám i jiné kvalitní kakaové, nebo kombinaci máslových s kakaovými. I Lotus jsou fajn, ale pozor, pokud je použijete, tak ne na celou dávku, jsou mastné a budou lepit. Doporučuji tak třetinu.)
2 lžíce mléka
60 g másla

 

NÁPLŇ

1,25 l kombinace mléčných výrobků ( mascarpone, Philadelphia, tvaroh, zakysaná smetana, hutný bílý jogurt, k tomu vyšlehaná šlehačka)
2 balíčky plátkové želatiny
80 g cukru moučka
maliny nebo jahody, borůvky…

♥Pokud chcete použít mražené ovoce, doporučuji pouze maliny. Nedávno jsem koupila směs lesního ovoce a bylo plné vody. Vsáklo se to do dortu. Takže lesní ovoce raději čerstvé!
2 balíčky červeného cukrárenského želé (já používám extra silné od Dr. Oetkera)

máslo a moučkový cukr na vysypání formy

Macro shot of appetizing raspberries over white.

Postup:

  1. Sušenky rozdrtím s mlékem a máslem (pomáhá mi robot). Vznikne hmota, kterou prsty natlačím na dno máslem vymazané a moučkovým cukrem vysypané otevírací dortové formy. Na půl hodiny nechám ztuhnout v lednici.
  2. Mezitím si připravím náplň: vyšlehám šlehačku a smíchám ji s ostatními mléčnými výrobky. Podle návodu připravím želatinu. Pozor, opravdu 2 balíčky! Tu pak zamíchám do směsi. Vše vyliju na korpus. Nechám ztuhnout v lednici buď přes noc, nebo aspoň pár hodin.

  3. Připravím si želé podle návodu na obalu. Na ztuhlý dort nasypu ovoce a pak ho zaliju želé. Dort se dá servírovat po chvilce.

 

Reklama

Sdílejte: FB ikona

2 komentáře: “Cheesecake s ovocem”

  1. Misa napsal:

    Terezko,vyzkousela jsem Tvuj recept a musim uznat,ze je proste uzasny. Vse je popsano do posledniho detailu a povedl se na poprve:-) Navic sklidil obrovsky uspech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky